Sprawy rodzinne – dlaczego pomoc adwokata okaże się konieczna?

 

Sprawy rodzinne są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach – mogą dotyczyć przyznania opieki nad dzieckiem, ustalenia kontaktów widzenia z dzieckiem czy alimentów. Wiele spraw tego typu ciągnie się miesiącami: zazwyczaj wynika to z niechęci małżonków do dogadania się w kwestii opieki. W takich sytuacjach niezbędny okaże się adwokat. 

Gdzie znaleźć dobrego adwokata?

Szukając adwokata przede wszystkim pytamy znajomych i rodzinę o polecenie. Warto jednak poszukać także w okolicznych kancelariach. Warto postawić na specjalistę w danej dziedzinie prawa. W tym przypadku może być to prawnik zajmujący się wyłącznie sprawami rodzinnymi. Wybierając adwokata kierujmy się jego doświadczeniem, ale także tym, jak przebiegnie pierwsze spotkanie i czy potrafimy się z nim porozumieć. 

Dlaczego obecność adwokata w sądzie jest tak ważna?

Adwokat będzie naszym reprezentantem w sądzie – mówią specjaliści z kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl. Jego zadaniem jest nie tylko dbanie o nasze interesy i dobre imię, ale również wypowiadanie się w sądzie w naszym imieniu, składanie wniosków formalnych, dbanie o nasz komfort. Obecność adwokata podczas rozprawy sądowej to także komfort psychiczny dla nas samych. Nie jest tajemnicą, że rozprawy sądowe budzą wiele emocji, a my sami możemy czuć się w ich trakcie niespokojni czy zdenerwowani. Adwokat pozwoli nam na spokojne podejście do tematu rozprawy, zadba o nas i sprawi, że rozprawa sądowa stanie się znacznie prostsza. 

Jak współpracować z adwokatem? Pierwszym krokiem jest rozmowa w cztery oczy i dokładne opisanie naszej sytuacji prawnej. Adwokat ma za zadanie wykonania bezstronnej oceny i określenie naszych możliwości związanych z batalią sądową. Adwokat wskaże nam wszelkie narzędzia i możliwości, jakie daje nam prawo, aby uzyskać konkretne efekty.