Skóra latem – jak o nią dbać?

 

W czasie lata nasza skóra narażona jest na wiele negatywnych czynników. Przede wszystkim jest to silne promieniowanie słoneczne, które powoduje jej wysuszenie oraz zaczerwienienie. Negatywnie wpływa również słona woda, która wysusza skórę i sprawia, że stanie się ona podatna na uszkodzenia. Chcąc zachować zdrowie skóry latem konieczne jest stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych. Jakich?

Kosmetyki z wysokimi filtrami

Podstawą pielęgnacji w okresie lata jest ochrona skóry – mówią specjaliści z marki koreabu.pl. Elementem, którego nie może zabraknąć w letniej kosmetyczce są kremy z wysokimi filtrami. Stosowanie kremów z filtrem nie tylko pozwoli na ochronę skóry przed promieniowaniem UV i zaczerwienieniem, ale też zahamuje procesy starzenia się skóry. Kremy bez trudu dopasujemy do swojej ceny – na polskim rynku znajdziemy produkty zarówno do cery suchej, przetłuszczającej się czy naczyniowej. 

Chcąc zachować jędrność i dobre nawilżenie skóry warto sięgać po kremy z dodatkiem kolagenu. Substancja ta występuje naturalnie w naszym organizmie, jednak z wiekiem jej ilość zmniejsza się, co widać przede wszystkim po pierwszych zmarszczkach. Wiążący kolagen wodę jest niezbędny do tego, aby zachować odpowiednie napięcie skóry. Kremy z kolagenem nawilżają skórę na wiele godzin i pozwalają na zachowanie jej promiennego wyglądu. Dobrym pomysłem po długim dniu na słońcu będą także nawilżające maski i okłady na twarz. 

Dbaj o skórę całego ciała!

W okresie lata skóra całego ciała powinna być odpowiednio chroniona. Poza kremami z filtrem wieczorami warto masować skórę delikatną gąbką i stosować nawilżające balsamy. Dzięki regularnemu stosowaniu takich produktów możemy być pewni, że skóra pozostanie nawilżona, elastyczna i zachowa zdrowy wygląd.