Profesjonalna pielęgnacja włosów

 

Czy możliwa jest profesjonalna pielęgnacja włosów we własnym domu? Okazuje się, że jak najbardziej tak – niezbędne są tylko odpowiednio dobrane kosmetyki, które pozwolą nam zadbać o włosy tak samo jak w salonie fryzjerskim. Jakie produkty warto mieć we własnej łazience?

Szampon i odżywka – żelazna podstawa!

Podstawą pielęgnacji naszych włosów jest nierozłączny duet: szampon i odżywka. Mycie skóry głowy szamponem pozwala na usunięcie kurzu, drobinek obumarłego naskórka, nadmiaru sebum. Częstotliwość mycia powinna być dobrana do naszych indywidualnych potrzeb. Warto mieć na uwadze, że nadmierne czyszczenie skóry głowy może przynieść niechciany efekt w postaci nadmiernego wydzielania sebum. Szukając idealnego szamponu warto postawić na nowoczesne produkty, w których składzie znajdziemy naturalne składniki, wyciągi z roślin. Takie szampony nie będą zaburzać gospodarki skóry, odświeżą ją, zadbają o jej odpowiednie pH. Po myciu szamponem konieczne jest zastosowanie odżywki – mówią specjaliści ze sklepu emcik.pl. Odżywka pozwala na uelastycznienie włosa, odżywienie go. Dodatkowo odżywki sprawią, że mokre włosy znacznie łatwiej rozczeszemy. Odżywki dedykowane są do różnych rodzajów włosów. 

Balsamy, maski, serum

1-2 razy w tygodniu warto postawić na dodatkową pielęgnację. Stosując produkty takie jak balsamy czy maski dodatkowo odżywimy włosy i sprawimy, że staną się one bardziej lśniące, piękne, zadbane. Regularne stosowanie masek i balsamów pozwoli też na zminimalizowanie łamania się włosów. Dobrym pomysłem jest także wykorzystywanie serum regeneracyjnego – zazwyczaj jest ono w formie kilkudniowej kuracji. Serum w ampułkach wcieramy w skórę głowy – jego działanie pozwala na odżywienie skóry, jej lepsze ukrwienie.