Popularne style w aranżacji wnętrz

Jeżeli masz w planach zmianę wystroju mieszkań poznaj kilka propozycji stylistów wnętrz. Może dzięki temu łatwiej ci będzie podjąć decyzję.

Styl nowoczesny

Dominuje w nim prostota. Możesz pozwolić sobie na łączeniu w jednym pomieszczeniu różnorodnych materiałów. Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym są przestronne i jasne. Brak w nich dużej ilości ścianek działowych. W ich miejsce pojawiają się luksfery, przesuwne drzwi, czasem także parawany. Najczęściej wybierane przez stylistów do urządzania wnętrz w stylu nowoczesnym to naturalne drewno, szkło i metal.

Styl rustykalny

Jego najważniejsza cecha to umiłowanie natury. Wnętrza w tym stylu są ciepłe, przytulne i proste. Elementy, które cechują ten styl to paleta kolorów składająca się z bieli, błękitów i beżów. We wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym nie może też zabraknąć zieleni – koloru, który został wybrany na barwę roku 2017. To tym kolorem szczególnie powinniśmy się zainteresować, gdyż zieleń ma mnóstwo odcieni, łatwo więc znajdziemy kolor dla siebie. We wnętrzach królują proste, lekkie meble z naturalnego drewna z widocznie zaznaczonymi słojami. Ludowe akcenty i kolorowe motywy na poduszkach, serwetkach, obrusach dodają ostatecznego charakteru.

Styl ekologiczny

Dbałość o naturalne środowisko przejawia się także w wystroju wnętrz. Aranżacje są w zgodzie z naturą. Przejawem tej zgody są nie tylko naturalne materiały i neutralne kolory, ale także energooszczędne źródła światła i domowe urządzenia. Wykorzystuje się nie tylko materiały, które mogą zostać poddane recyklingowi. Starym przedmiotom nadaje się zupełnie nowe funkcje. Bardzo modne stały się plecionki nie tylko z resztek włóczki, ale także z gazet. Oprócz wiklinowych koszy we wnętrzu w stylu ekologicznym często spotkamy także dekoracyjne drobiazgi misternie uplecione z papierowych rurek. W ekologicznym mieszkaniu niczego się nie wyrzuca. Nawet ramy do luster czy obrazków powstają z rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach kuchennych. Trzeba przyznać, że wyglądają bardzo elegancko, nikt nie zgadnie z czego je wykonano