Letnia pielęgnacja twarzy i ciała

 

Okres lata to niezwykle trudny czas dla naszej skóry i całego organizmu – podkreślają lekarze i dermatolodzy. Nadmierne promieniowanie słoneczne oraz suche powietrze sprawiają, że nasza skóra staje się odwodniona, podatna na zmienne warunki atmosferyczne i narażona na uszkodzenia. Jak przeciwdziałać tym procesom? Czy istnieje skuteczna ochrona dla skóry twarzy i ciała?

Skóra twarzy – ochrona i nawilżanie

Chcąc zachować elastyczną i nawilżoną skórę twarzy przez całe lato musimy działać na dwóch frontach: od zewnątrz i od wewnątrz – mówią specjaliści z marki dashofglam.pl. W przypadku działania wewnętrznego to przede wszystkim picie dużej ilości wody niegazowane i niesłodzonej. W trakcie upałów picie wody pozwala nie tylko nawodnić organizm, ale też nawilżyć skórę od wewnątrz, zapewniając jej wysoki poziom elastyczności. Chcąc jak najlepiej zadbać o skórę od zewnątrz przede wszystkim pamiętajmy o kremach na dzień z wysokimi filtrami – najlepiej 30SPF. Jeśli czeka nas całodniowa aktywność na świeżym powietrzu nie bójmy się sięgnąć po filtr 50SPF. Tak wysoka ochrona jest niezbędna, aby skutecznie obronić skórę przed promieniowaniem UV oraz ewentualnymi poparzeniami. Wieczorem konieczne jest dobre oczyszczenie twarzy, tonizowanie skóry oraz nałożenie nawilżającego kremu. 

Skóra ciała – jak o nią skutecznie dbać?

W czasie wakacji chętnie wystawiamy nasze ciało do słońca, korzystamy z kąpieli w morzu czy w jeziorach, uprawiamy sport. Pamiętajmy, że skóra naszego ciała wymaga takiej samej pielęgnacji jak skóra twarzy. Wysoki filtr w ciągu dnia ochroni przed poparzeniami słonecznymi. Wieczorami, po kąpieli, warto wklepać w ciało odżywczy czy nawilżający balsam, który zapobiegnie przesuszaniu naskórka. Dobrym zwyczajem może być także stosowanie olejków do skóry ciała.